Nawigacja wczoraj i dziś

nawigacja NaviExpert http://traffic.naviexpert.pl/

Nawigacja satelitarna na samym początku swojego istnienia była wykorzystywana przez wojsko oraz ewentualnie przez inne służby mundurowe. Z czasem, jak w przypadku wielu innych technologii, przestała ona mieć charakter, nazwijmy go tak, elitarny i stała się popularna wśród zwykłych obywateli. W dzisiejszych czasach może z niej korzystać każdy, kto tylko wykazuje takie zapotrzebowanie i jest chętny do poświęcenia kilkuset złotych, bo tyle taki sprzęt kosztuje.

Nawigacja satelitarna jest teraz najczęściej wykorzystywana w samochodach. Urządzenia wskazujące kierowcom kierunek drogi w dzisiejszych czasach mają postać małych pudełeczek z monitorami, na których wyświetlany jest określony fragment trasy. Ich wielkość niewiele różni od wielkości telefonów komórkowych, co sprawia, że GPS-y można nosić nawet w kieszeni spodni. Kompaktowy charakter tych urządzeń jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, ponieważ możemy je każdorazowo domontowywać w momencie, w którym opuszczamy auto. Dzięki temu znacznie zmniejszamy ryzyko ich utraty w wyniku kradzieży (przedmioty pozostawione wewnątrz samochodu dość często padają łupem złodziei).

Zdaje się, że nawet dla zwykłego kierowcy, który stosunkowo rzadko opuszcza miejscowość, w której mieszka, GPS może okazać się przydatnym urządzeniem. Z pewnością warto przynajmniej przetestować taki sprzęt.

Zostaw komentarz